DOPRAVA ZDARMA NA VŠECHNY OBJEDNÁVKY OD 1 200 KČ

Náš příběh

Objevte kouzlo našich produktů

Příběh Bylinek od Světa spatřil světlo světa v roce 2017. Možná si říkáte, že to není tak dávno, ale v našich životech, má každý jednotlivý den, pokud je měřen časem, cenu zlata.

Jmenuji se Lada Čuříková a jsem duší i srdcem našeho sirupářství. Miluji život v souladu s přírodou. Jako botaničku a dřívější dlouholetou majitelku místního květinářství, mě cesta zavedla i do třetice zpět ke kořenům. Hluboko v krabici na půdě jsem nalezla knihy s recepty mé babičky, která pocházela z Ruska. Svět u Čuříků se s těmito rodinnými poklady náhle změnil a dostal nový smysl a směr.

Zpočátku jsem vařila sirupy doma z bylinek a ovoce jen pro své nejbližší. Než přišel 31. říjen 2017, kdy jsme otevřeli krámek s našimi sirupy v Třeboni v na Husově ulici naproti kostelu. Místo pro nás magické a neopakovatelné, které je svědkem všech vašich báječných návštěv a vzniku více než 40 příchutí našich sirupů.

Celou dobu si zakládáme na kvalitě, čistotě a bio původu našich bylinek a plodů ovoce. Část bylinek navíc pěstujeme v naší přírodní zahradě. Další odebíráme od prověřených dodavatelů z Třeboňska a jižních Čech.

Najdete u nás ovocné a bylinkové sirupy z darů naší přírody. Ke konzervaci používáme pouze cukr. Přesně tak, jak se píše ve starých receptech. Nenajdete u nás žádná barviva, konzervanty ani jiné přidané látky. Co nám příroda dala, ji tak s láskou vracíme. Preferujeme kvalitu a chuť.

Rok 2021 se pro Bylinky od Světa nese ve znamení změn a nových začátků. V průběhu léta nás najdete na novém místě, a to na zámku v Třeboni. Díky společné energii mnoha lidí otevřeme novou prodejnu a prostor pro výrobu našich sirupů na malém zámeckém dvorku vedle galerie a pizzerie.

Náš příběh by však nebyl příběhem, kdyby nebylo celého skvělého týmu lidí, kteří se na něm podílí.

Představuji vám svého staršího syna Jakuba. Fotografa, grafika, markeťáka a webaře. Jen díky němu můžete být v on-line spojení. Každým svým krokem vám umožňuje přívětivější návštěvy na našem e-shopu.

Neutuchající díky za podporu patří mému manželovi, Petrovi. Je téměř u všeho, co se s našimi sirupy děje. Můžete ho potkat po mém boku, v provozu, ve stánku na trzích a hlavně za volantem našeho vozu, se kterým vozí sirupy křížem krážem Českem.

Mou druhou pomocnou rukou na krámku, při výrobě i na stánku je Maruška. Báječná žena, máma od dětí a naše podpora v provozu Bylinek. Jsme moc rádi, že když nás tehdy poprvé navštívila, už neodešla.

Báječné příspěvky na sociálních sítích k našim sirupům čtete už pár let díky Andree. Téma Bylinek a našich sirupů ji uchvátilo, a tak vám společně předáváme naše pocity, plány, pozvánky na trhy a vše, co nám zrovna přijde na mysl.

Fotky našich sirupů tvoří také syn Jakub, a to v interiéru a designovém mockup studiu. Venkovní přírodní snímky jsou pak tvorbou fotografky Ivy Vlesivy.

A nakonec je tu náš mladší syn Michal, na kterého nesmím zapomenout. Věčný šprýmař, bavič a milý společník, který v tom všem jede s námi.

Za Bylinky od Světa přeji, ať vás v životě provází štěstí. A dobrou chuť při šálku čaje, domácí limonádě či zmrzlinovém poháru s našimi sirupy.

Lada Čuříková - Podpis

Lada Čuříková
zakladatelka Bylinek od Světa

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení